Malá recenze na parfém Bvlgari AQVA Marine pour Homme

Když jsem před lety vyzkoušel vůni Bvlgari Aqva pour Homme, oblíbil jsem si díky ní „vodní“ typy parfémů. Prostě: svěžest a lehkost mi sednou. Moc mě proto potěšilo, když Bvlgari uvedl na trh pokračovatele Aqva pour Homme: parfém Bvlgari Aqua Marine.

Bvlgari Aqva Marine se představuje

Začněme pěkně popořadě. Necelé tři roky od uvedení vůně Bvlgari Aqva pour Homme se značka Bvlgari na trhu předvedla s další velmi povedenou pánskou vůní: Bvlgari Aqva Marine. Pro koho byla tato vůně stvořena? Dejme prostor vyjádření výrobce: „Aqva Marine je parfém pro muže se sportovním duchem, s velkou chutí do života, který rád objevuje nové věci a vždy se těší, jaké zážitky mu přinese další den. Každou minutu svého života prožívá naplno, je spontánní a chopí se každé výzvy, která se mu připlete do cesty.“

Já k tomu dodávám: pokud hledáte ne zcela konvenční vůni plnou svěžesti, pak Bvlgari Aqua pour Homme Marine je pro vás tou pravou. Tvůrcem parfému je opět Jacques Cavallier. Opět se vydal cestou lehkosti bez těžších tónů, (které jsou typické pro mužské vůně). Průzračnost mořských vod, čistota, lehkost a jednoduchost jsou přesné charakteristiky tohoto parfému. Popravdě se s ním cítím, jako kdybych zrovna vyšel ze sprchy – vůně mi dodá energii a povzbudí mě.

Jaké ingredience tvoří magii Aqva Marine?

Nejdříve se k vašemu nosu donese grapefruit (povzbuzující a lehce štiplavý) ve spojení s pomerančovými květy (ubírají na štiplavosti a přidávají svěže-sladké tóny). Na tuto směs vůní po několika minutách naváže jemný mořský akcent posidonie (mořské trávy) a květů rozmarýnu. Základem parfému Bvlgari Aqva Marine byl zvolen sladký, lehce-svěže-mátový tón bílého cedrového dřeva a ambry.

Průkopnická vůně Bvlgari Aqva pour Homme si po celém světě našla mnoho fanoušků (jsem jedním z nich), a stejně tak úspěšnou se stala vůně Aqva Marine. Slýchám, že původní Aqva je nenahraditelná a nepřekonatelná. Sám si to však nemyslím a říkám, že se obě vůně doplňují. Podle Cavalliera přináší verze Marine více vodní svěžesti. Ano, přikláním se k tomu, avšak "svěže vodní" je již původní Aqva pour Homme.

Obě vůně jsou dlouhotrvající, vhodné pro každodenní nošení a hodí se především na léto. Nosíte-li je v zimě, jste pravděpodobně sportovně založený typ jako já (ano, nosím je i když je zima).

Tip pro ženy: pokud hledáte vůni pro sportovně založeného partnera, Bvlgari Aqva pour Homme Marine je tou nejlepší volbou.

a nakonec recenze na youtube


Design downloaded from free website templates.